flagاوقات شرعی

حدیث

تاریخچه

مسکن از دیر باز یکی از نیازهای اصلی بشر بوده و امروز نیز با توجه به رشد جمعیت و تجمع انسانها در شهرها و به ویژه کلان شهرها، تهیه مسکن به یکی از دغدغه های مهم و اولویتهای زندگی مردم تبدیل شده است.در این میان مشاوران املاک تحت نظارت اتحادیه مشاوران املاک کشور با ساختاری قدرتمند به عنوان امین مردم ایران نقش به سزایی را در فرایند خرید و فروش و اجاره مسکن و همچنین نقش مهمی در ساخت و ساز و گسترش صنعت ساختمان در کشور ایفا میکنند.

از آنجایی که آژانسهای مشاوران املاک در اقصی نقاط ایران به صورت کاملا تجربی اداره می گردید،مسئولین اتحادیه مشاوران املاک کشور را بر آن داشت تا در کنار تجربه ار آموزشهای به روز نیز استفاده گردد و بهروری را در این حوزه افزایش دهند.به همین منظور از سال 1385 برگزاری دوره های کوتاه مدت برای مشاوران املاک و علاقمندان این حوزه در مقاطع زمانی مختلف آغاز گردید که تاکنون نیز ادامه دارد.

با توجه به جایگاه دلالی در حقوق ایران که بخشی از قانون تجارت به آن اختصاص یافته بدیهی است که حتی برگزاری دوره های کوتاه مدت نیز نمیتوانست جوابگوی پیچیدگیهای قانونی این حوزه باشد،لذا به نظر میرسیدکه مقررات مربوط به اخذ پروانه دلالی همانند بسیاری از کشورها جهان نیاز مبرمی به تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی داشت.

چشم انداز

براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی مسئولان این مرکز آموزشی درصدد هستند تا بعد از گذشت هر پنج سال از فعالیت این مرکز، یک مقطع تحصیلی به کاردانی افزوده و در آینده با لطف پروردگار به ترتیب زمینه های برگزاری مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و در نهایت دکترا فراهم گردد. همچنین از دیگر برنامه های این مرکز رایزنی با دانشگاه جامع به منظور برگزاری دوره های کوتاه مدت در محل دانشکده و ارائه مدارک دوره های کوتاه مدت به عزیزانی است که یا بر اثر مشغله کاری و یا نداشتن مدرک دیپلم قادر به حضور در دوره های بلند مدت نمی باشد.

عناوین رشته های دانشگاهی

خدمات مشاوره حقوقی در واحدهای صنفی

خدمات مشاوره ملکی در واحدهای صنفی

خدمات مشاوره مالی در واحدهای صنفی

فضای آموزشی و چارت سازمانی

هم اکنون با تدابیر و اقدامات موثر و ارزشمند ریاست اتحادیه صنف مشاوران املاک و هیات مدیره این اتحادیه ، مرکز آموزش علمی کاربردی مشاوران املاک با استفاده بهینه از فضای موجود خود، علاوه بر کلاسها و بخشهای اداری دارای بخشهای مختلفی همچون: سایت کامپیوتری، کتابخانه ، انتشارات و دیگر بخشها میباشد که فضای مناسبی را برای حضور علاقمندان به کسب علم و دانش در کنار تجربه فراهم کرده است.

گفتنی است تمام تلاش مووسسان و دست اندرکاران مجموعه موجود این است که علاوه بر کادری مجرب برای آموزش رسته های مختلف از حضور اساتید با تجربه و دارای کد مدرسی بهره گیرند.

گفتنی است با عنایت به مقررات دانشگاه جامع علمی کاربردی، که از پویاترین دانشگاههای کشور می باشد و از دو واژه علم در کنار عمل استفاده میکند تمامی سرفصلهای درسی بر اساس نیازهای فعالان صنف مشاوران املاک توسط کارشناسان وزارت علوم تهیه و تدوین گردیده است.

شایان ذکر است که مدارک ارایه شده در این مرکز آموزشی بر اساس اصل حقوق مکتسبه و با توجه به نص صریح قانون به تنها به تجربه افرادی که دارای پروانه کسب میباشند خللی وارد نمیکند بلکه زمینه ای فراهم میسازد که این عزیزان از اعتبار و جایگاه رفیع تری نیز برخوردار گردند.

جلسه انجمن اسلامی

استقبال مشاوران املاک و علاقمندان این حوزه به این دوره های مسئولان اتحادیه به ویژه ریاست اتحادیه مشاوران املاک را که دغدغه ای به جز ارتقاء عملکرد آژانسهای املاک به منظور رضایتمندی مردم ندارند، را بر آن داشت تا با پیگیریهای فراوان زمینه های تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی مشاوران املاک را فراهم کنند، پس از انجام رایزنیهای مختلف با دانشگاههای کشور، دانشگاه جامع علمی کاربردی، به عنوان بهترین گزینه برای این موضوع انتخاب گردید و پس از انجام مراحل مختلف ، مجوزهای لازم اخذ گردید و سرانجام با عنایت پروردگار متعال در سال 1390 برای نخستین بار در تاریخ فعالیت صنوف کشور سه رشته دانشگاهی در صنف مشاوران املاک به تصویب رسید.

این مجموعه حتی درصدد است تا با موسساتی که از طریق قانونی اقدام به برگزاری واحدهای جبرانی برای دارندگان پروانه کسب که فاقد مدرک دیپلم هستند می کنند قرارداد منعقد نموده، تا این عزیزان نیز پس از اخذ مدرک دیپلم بتوانند به تحصیلات آکادمیک ادامه بدهند.

اتحادیه مشاوران املاک با اتحاذ تدابیر مختلف و استفاده از شیوه های جدید همچون پیاده سازی پروژه کدرهگیری دوره های کوتاه مدت و اکنون ایجاد تحصیلات آکادمیک در تلاش است روز به روز بر کیفیت ارائه خدمات در این حوزه با استفاده از علوم آکادمیک در کنار تجربه به مردم عزیز ایران زمین بیفزاید.

لذا در این راه دشوار خالصانه و خاضعانه از همه مسئولان بخش مسکن و افراد پیشکسوت و حتی افرادی که فاقد تحصیلات آکادمیک میباشند دعوت مینماییم ما را در این راه یاری دهند.

رئیس و هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور و تهران

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با شماره های 77681445 - 77681446 تماس حاصل نمایید.

ارتباط با مرکز آموزش علمی - کاربردی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

در صورتی که مشاور املاک می باشید شناسه صنفی خود را وارد نمایید!

حداکثر 512 کاراکتر وارد نمایید!


کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه مشاورین املاک تهران می باشد
© 2005-2013 | Union of Tehran Real Estate Consultants. All rights reserved.